fbpx

Меню Закрити

Петро Порошенко зустрівся з Прем‘єр-міністром Хорватії

У рамках Мюнхенської безпекової конференції лідер «Європейської Солідарності», п’ятий Президент України Петро Порошенко зустрівся з прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Плєнковічем.

Петро Порошенко висловив вдячність Хорватії за незмінну підтримку України у протидії російській агресії та реалізації курсу на вступ до ЄС та НАТО.

У контексті головування Хорватії в Раді Європейського Союзу у першій половині 2020 року п’ятий президент України наголосив на необхідності залучення нашої держави до загальноєвропейських дискусій про майбутнє Європи та закріпленні достатніх фінансових ресурсів на зближення України з ЄС у наступній багаторічній фінансовій перспективі на 2021-2027 роки. 

Висловлено засудження щодо невиконання Росією її безпекових зобов’язань у рамках Мінських домовленостей і наголошено на необхідності збереження санкцій проти РФ до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

Важливу увагу присвячено неприпустимості повернення до практики вибіркового правосуддя в України та висловлено застереження проти тиску на свободу слова та ЗМІ.

Скоординовано подальші контакти з метою зміцнення відносин партнерства між партією «Європейська Солідарність» та політичною сім’єю Європейської народної партії.

Генерал Михайло Забродський: впевнений, що ніхто не насмілиться зазіхнути на бойове вітання «Слава Україні – Героям слава!»

Рішення Верховної Ради про позбавлення статусу закону «Стройового статуту Збройних сил України» збурило суспільство і породило підозри, що наслідком стане скасування бойового вітання «Слава Україні – Героям слава!». Однак навряд чи хтось насмілиться зазіхнути на бойове вітання, яке вже визнане українськими воїнами. Так прокоментував ситуацію навколо «Стройового статуту» народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» генерал-лейтенант Михайло Забродський. 

«Зараз піднімається чимала хвиля обурення тим, що нещодавно Верховна Рада голосуванням майже всього залу скасувала дію «Стройового статуту». Основна претензія, яка висувається до законотворців – це те, що разом із «Стройовим статутом» відмінилося славне нещодавно введене бойове вітання «Слава Україні – Героям слава!». Одразу хочу сказати: відміна «Стройового статуту», а точніше позбавлення його статусу закону України не має нічого спільного з метою відмінити вітання, яке було нещодавно введене і вже встигло прижитись у Збройних силах України», – пояснює Михайло Забродський. 

Він також зазначив, що до першого березня мають бути розроблені нормативні документи, які впорядкують ці питання. «По-перше, до першого березня діє попередня редакція «Стройового статуту», яка чітко визначає виконання стройового вітання, і зокрема вітання «Слава Україні – Героям слава!». Цим самим законом Кабінету міністрів України, а саме Міністерству оборони доручено до 1 березня розробити свій документ, який би визначав всі положення, які до останнього часу містились у «Стройовому статуті», – відповідно і порядок вітання військовослужбовців, військових підрозділів», – повідомив Забродський. 

«Особисто в мене немає жодного сумніву, що ніхто не буде зазіхати на те, щоб вітання, яке було введене і прижилось з Збройних Силах, перестало застосовуватись або припинило  існувати.  Впевне6ий, що в керівному документі, над яким зараз працюють в Міністерстві оборони і в Генеральному штабі Збройних сил України, всі ці моменти будуть врегульовані», – наголосив генерал Забродський. 

Костянтин Єлісєєв з Мюнхена: Санкції проти Росії тримаються на дипломатичному запасі міцності, сформованому Порошенком, а загравання Зеленського з Путіним руйнують позицію України

Зеленський має жорстко реагувати на спроби Росії та деяких європейських політиків послабити санкції і зняти вину з агресора за війну в Україні. Загравання  з агресором лише послаблюють позицію нашої держави в очах міжнародної спільноти.

Про це заявив дипломат, радник п’ятого Президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв, коментуючи підсумки Мюнхенської безпекової конференції.

«Виступи показують загрозливу тенденцію до поступового процесу умиротворення Російської Федерації, намагання зменшити вагомість української проблеми і винести українське питання на задній план для того, щоб відновити певний діалог, як сказав Макрон – стратегічний діалог з Росією – для того, щоб робити бізнес, як завжди», – сказав дипломат.

«Наочним виявом цієї тенденції стали скандальні «12 пунктів» плану щодо мирного врегулювання. Цей документ був написаний Росією для Росії. Це по суті ідеологія відновлення діалогу з Росією і перекладання вини за ситуацію на Донбасі і в Криму на Україну. Мета якої показати, що насправді Україна звинувачена в тому, що відбувається на Сході України. Це просування російського сценарію врегулювання ситуації на Донбасі», – додав він.

Також радник п’ятого Президента наголосив, що Петро Порошенко спільно з міжнародрими партнерами чітко продемонстрували неприпустимість появи таких документів на міжнародних майданчиках.

«Дуже добре, що українське суспільство відреагувало негативно, було багато звернень. На це звернув увагу і п’ятий Президент Порошенко, який в перший же день в координації з американськими партнерами зробили певний демарш, і цей документ зняли з веб-сайту конференції. Це була свідома провокація для того, щоб перевірити рівень реакції України і наших міжнародних партнерів», – зауважив Єлісєєв.

Окрім цього, обурення цими російськими «12 пунктами» висловили німецькі партнери України.

«Щойно завершилася зустріч п’ятого Президента Порошенка з Міністром оборони Німеччини, і це питання також порушувалось. І керівник оборонного відомства Німеччини висловила різке обурення тим, що відбувається гра такими незрозумілими ідеями», – зазначив дипломат.

Єлісєєв підкреслив, що Зеленський має переконувати міжнародних партнерів у необхідності посилення тиску на Росію і тримати увагу всього світу навколо українського питання, тому що це допоможе посилити позицію України.

«Відсунення українського питання на задній план європейської політики вигідно Російській Федерації для того, щоб віддати українське досьє Росії, яка має з Україною розбиратися.

Ми переходимо в критичну фазу врегулювання ситуації на Донбасі. Якщо нам не вдасться досягнути прогресу, переконати наших партнерів посилити тиск на Росію на виконання безпекових умов Мінських домовленостей – я дуже боюсь, що ми втратимо шанс відновити мир і стабільність на Донбасі», – звернув увагу радник п’ятого Президента України.

Він наголосив, що санкційний режим втримується на запасі міцності, сформованому командою Петра Порошенка, і влада Зеленського має продовжувати цю політику, припинити робити помилки в загравати з агресором.

«До сих пір діє так званий запас міцності, який Україна і команда Порошенка сформувала за п’ять років президенства. Поки що на мій погляд механізм санкцій буде зберігатись, але те, що почалися дискусії про доцільність санкцій і про те, що від них потерпають і багато країн Європейського Союзу і що санкції, нібито, жодною мірою не впливають на політику Росії – це небезпечна тенденція», – сказав Єлісєєв.

«Найближчі півроку санкції будуть продовжені, якщо українська сторона не зробить великих помилок, але далі це буде робити все складніше, тому що звучить ідея, в тому числі в цих «12 пунктах» про необхідність пом’якшити санкції по мірі прогресу виконання Мінська. Але виконання Мінська – це відновлення суверенітету і територіальної цілісності. Поки цього не буде – про пом’якшення санкцій говорити не варто», – підкреслив дипломат.

Костянтин Єлісєєв в Мюнхені: Міжнародні партнери так і не почули від Зеленського про необхідність посилення санкцій і протидії агресору

Президент Зеленський упустив можливість чітко наголосити на тому, що Росія є агресором, який окупував частину Донбасу і захопив Крим, а також не акцентував увагу на необхідності посилення міжнародного санкційного режиму проти РФ.

Про це заявив дипломат, радник п’ятого Президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв журнаоістам під час Мюнхенської безпекової конференції.

«Виступ Зеленського був непоганим, але сигнали, які в ньому містилися, були дуже туманні і розмиті. Не вистачало чіткості виступу. Все було на рівні власних емоцій. Деякі пропозиції показували хаотичні дії. Я так і не почув, як очікували наші партнери, чіткого визначення і викладення стратегії України щодо деокупації Донбасу і повернення Криму. Замість цього відчули хаотичні і взаємовиключні пропозиції, які не приносять мир в Україну, а навпаки – відсувають час миру на Донбасі. Які певною мірою грають на користь Росії», – наголосив він.

Також дипломат зазначив, що Зеленський підіграв Росії, озвучуючи необхідні агресору пункти, замість акцентування уваги на невиконанні росіянами безпекових вимог.

«Замість того, щоб говорити про заходи з виведення російських військ, заходи з посилення безпеки для створення умов у майбутньому для місцевих виборів, Зеленський говорив про якісь секторальні відступи, залишення українських територій і поступове відведення українських військ, що означає гру на користь Росії», – сказав він.

«Спільний контроль з бойовиками – маріонетками Росії – нашого українського кордону теж грає на користь Росії. Натомість не використовуються  такі речі на які нам натякають – наприклад, миротворча операція ООН, миротворці стануть на кордон і не допустять проникнення російських військ і озброєння на територію України. Ми не почули проанонсовану позицію щодо важливості деокупації Криму», – додав Єлісєєв.

Він наголосив на тому, що неприпустимим є замовчування того хто саме є агресор на таких важливих міжнародних майданчиках.

«Президент Зеленський сказав, що в Україні іде війна, але не сказав хто розв’язав цю війну. Він не назвав хто є її автор і агресор», – наголосив радник п’ятого Президента України Порошенка.

Окрім цього, Єлісєєв звернув увагу, що Зеленський не дав міжнародним партнерам чіткого сигналу про необхідність посилення санкцій проти РФ і це є неприпустимо.

«Дуже прикро те, що на жаль ми не відчули позицію по санкціям. Все це чують наші партнери, і якщо ми себе не будемо захищати, то сподіватися, що хтось буде за нас захищати нас, марно. Нас будуть захищати настільки наскільки ми будемо себе відстоювати і захищати», – підкреслив він.

Петро Порошенко зустрівся з міністром оборони Німеччини

У рамках участі в Мюнхенській безпековій конференції лідер політичної партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент України Петро Порошенко зустрівся з міністром оборони ФРН Аннегрет Крамп-Карренбауер.

Петро Порошенко висловив вдячність керівництву Німеччини за тверду багаторічну підтримку України, в тому числі у рамках Нормандського формату, з метою відновлення суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Він наголосив на важливості виконання Росією безпекових умов Мінських домовленостей та збереження міжнародного режиму санкцій проти країни-агресора.

Петро Порошенко наголосив, що припинення російської агресії має відбуватися без шкоди для унітарності держави, курсу України на ЄС та НАТО. 

«Ми розраховуємо на тверду підтримку Німеччини євроатлантичних прагнень України», – заявив п’ятий Президент України.

Він такожє нагадав про важливість залучення миротворчого потенціалу ООН з метою створення безпекових умов для проведення місцевих виборів відповідно до українського законодавства та стандартів ОБСЄ. Було звернуто увагу, що урядова коаліційна угода ФРН передбачає перспективу розміщення миротворчої місії ООН на окупованому Донбасі.

Сторони обговорили подальший прогрес України на шляху реформ, у питанні боротьби з корупцією, реалізації курсу європейської і євроатлантичної інтеграції. 

Петро Порошенко та Аннегрет Крамп-Карренбауер скоординували підходи стосовно інтеграції політичної партії «Європейська Солідарність» до політичної сім’ї Європейської народної партії.

Петро Порошенко привітав Ігоря Козловського із днем народження

П’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» на своїй сторінці у мережі Facebook привітав із днем народження українського вченого, релігієзнавця, громадського діяча, в’язня терористичного угруповання «ДНР» Ігоря Козловського.

Вітаю з Днем народження незламного борця, історика, релігієзнавця, мудру і світлу людину Ігоря Козловського.

Його силу духу та волю не зламали 700 днів полону у донецьких підвалах та катування. У важких умовах він залишився справжнім патріотом та Людиною з великої літери.

Щасливий, що знаю вас особисто, пане Ігоре. Здоров’я, миру та сил на многії і благії літа!

Небезпекова конференція. Який вибір ставить перед Зеленським нова «мюнхенська змова»

Мюнхенська «безпекова» конференція 2020 року по-суті стала конференцією друзів Путіна і ставить нові виклики перед Україною в боротьбі з агресором. Про деталі цього важливого міжнародного заходу в колонці народного депутата фракції «Європейська Солідарність», голови комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванни Климпуш-Цинцадзе виданню «Українська правда».

І знову Мюнхен. 

У 1938 році саме в цьому місті Чемберлен та Даладьє – британський та французький прем’єр-міністри – намагалися умиротворити Гітлера, віддавши йому Чехословаччину.

У 2007 Путін махав тут кулаком на адресу західного світу, називав нашу країну failed state та домігся, щоби Захід зупинив отримання Україною ПДЧ. 

Тепер, у 2020, в Мюнхені запропонували рецепт умиротворення Путіна, намагаючись віддати йому Україну. 

Історія повторюється двічі, казав видатний німецький філософ – але перший раз як трагедія, а вдруге як фарс.

Після мюнхенських подій останніх днів хочу звернутися до Франка-Вальтера Штайнмайера та Вольфганга Ішінгера: згадайте цю фразу свого великого співвітчизника, коли знову будете казати про необхідність тримати двері відкритими та кращі стосунки з Росією. Бо не можу знайти іншого слова, ніж фарс, коли чую новини з мюнхенської «безпекової» конференції, яку варто вже було б називати конференцією друзів Путіна.

Гри на офіційному сайті конференції з обурливими «12 кроками» здачі України, який публікують, після численних обурень видаляють і з сайту і зі столів конференції, але згодом повертають зі старою датою, ніби ніхто нічого і не прибирав – закріплює саме таке враження.

Автори цього фарсу не усвідомлюють, наскільки він небезпечний.

Ті, хто намагаються умиротворити Путіна, так і не зрозуміли його прагнень. Так само як було із Гітлером. Але не кажіть, що ми вас не попереджали, коли РФ відправить в Баварію свої гібридні загони захищати руській мір та «іконно русскіє» сосиски з пивом.

Дякувати Богу, у нас є друзі.

Дякувати Богу, не так просто знищити наші зусилля по створенню міжнародної антиросійської коаліції та запровадженню санкцій.

Дякувати Богу, не всі забули слова іншого видатного німця Бісмарка, що договори з Росією не варті паперу, на якому підписані.Але мені болить інше.

Я не дуже здивована тим, що чую з Мюнхена. Мені болить, що Президент України, може несвідомо, але допомагає агресору, коли він бачить в очах Путіна щось інше, крім трьох букв – КДБ. Коли він досі не зрозумів, що Росії  не треба ОРДЛО, «Новороссія» чи Крим.

Їй потрібна вся Україна. Вся, пане Президенте.

Їй потрібно відновлення ялтинського світоустрою з поділом планети на сфери впливу.

Їй потрібно відновлення імперії.

Я не дивлюсь на світ в рожевих окулярах. Я бачу, що санкції можливо обійти – і їх обходять. Я розумію, що зняття санкцій може бути питанням часу. Але це не означає, що ми маємо працювати в російській парадигмі.

Бо повернення наших територій – це теж питання часу. Часу, коли зникне імперсько-кдбістський режим. І тут головне питання, що станеться першим.

Пане Президенте – ми вже втрачаємо. Україна своїми діями втрачає міжнародну підтримку. Ми вже втратили головний принцип міжнародної політики часів Порошенка – ні слова про Україну без України.

Що має робити Захід, коли бачить наші обійми з Путіним? Правильно. Він робить те, що зараз ми чуємо в Мюнхені.

Пане Президенте. Нам не потрібен мир за будь-яку ціну. Нам не все рівно. Ми не можемо йти до миру, гібридно реалізовуючи плани Росії на нашій землі. Ми не можемо претендувати на мир в Україні, прискорюючи проведення виборів на окупованих територіях за квазіукраїнським законодавством, з патрулюванням на Донбасі на пару з бандитськими «представниками» ОРДЛО.

Мир за будь-яку ціну – це чиясь поразка. Нам не потрібен мир на російських умовах. Території на цінності не міняють. Відновлення територіальної цілісності – це, перед усім, про мізки та серця. Нам не потрібно турборежимне повернення пограбованої «старшим братом» території із зомбованим Москвою населенням. Нам не потрібне швидкісне повернення землі, нашпигованої російськими агентами, якщо умовою її повернення буде право вето на наш шлях до Європи.

Нам потрібен мир на справедливих  умовах. Нам потрібен мир на умовах нашого національного інтересу та права. Нам потрібна перемога.

Пане Президенте. Якщо країна між війною та ганьбою, обирає – ганьбу, то вона отримає і війну, і ганьбу.

Це сказав Черчіль про вже згаданий Мюнхен-38. 

Обирайте, пане Президенте.

P.S. І так, з такими «українськими» підписантами Мюнхенської ганьби, нам і ворогів не треба. Країна має це розуміти та знати їхні імена.

Петро Порошенко зустрівся з Мевлютом Чавушоглу

Під час Мюнхенської безпекової конференції лідер політичної партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент України Петро Порошенко зустрівся з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу.

Петро Порошенко висловив вдячність за тверду підтримку України з боку Туреччини у боротьбі за відновлення суверенітету, територіальної цілісності нашої держави та у відсічі російській агресії.

Обговорено ситуацію на тимчасово окупованих територіях України – Донбасі та в Криму. Петро Порошенко наголосив на важливості забезпечення свободи судноплавства в акваторії Чорного та Азовського морів.

Окрему увагу було присвячено роботі зі звільнення українських заручників, у тому числі і кримських татар.

Відзначено важливість підтримки України на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції, а також пріоритетність роботи над отриманням Плану дій щодо членства України в НАТО.

Важливу увагу було надано зміцненню українсько-турецького партнерства та у цьому зв’язку завершення роботи над угодою про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною.

Петро Порошенко також привернув увагу до штучних проблем, які виникли у кримськотатарського телеканалу ATR. Співрозмовники обговорили шляхи підтримки телеканалу.

Петро Порошенко: вибори на Донбасі під дулами російських автоматів неможливі, і схоже, у Зеленського це зрозуміли

Зміна позиції Зеленського щодо проведення швидких виборів на території ОРДЛО вже у жовтні цього року без виконання безпекового комплексу свідчить, що в Офісі президента нарешті усвідомили ризики такого розвитку подій. Про це у Мюнхені журналістам заявив п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. 

«Розуміючи ризики і загрози, вони від цієї ідеї відійшли з позицією, що під час перебування російських окупаційних військ ні про які вибори мова йти не може. Така трансформація позиції президента і керівника його Офісу є об’єктивно правильною», – підкреслив Порошенко.

Він зазначив, що відповідно до українського законодавства незаконні збройні формування на території ОРДЛО визнані терористичними, їхня участь у контролюванні кордону у будь-якому форматі легітимізує окупаційний режим, тому є неприйнятною. 

«Ні про які вибори до виведення російських військ, до контролю над кордоном мова йти не може. Контролю в тому числі не представниками так званих ОРДЛО. Наголошую, що відповідно до закону про деокупацію Донбасу всі незаконні збройні формування є терористичними. Є окупаційними військами Росії. І спроба їх залучити є визнанням окупації. Єдині, з ким ми можемо проводити спільні заходи з охорони кордону – це миротворці, які мають бути введені відповідно до рішення Ради Безпеки ООН. І це є надійний елемент, який не дозволяє легітимізувати присутність окупаційних військ», – наголосив Порошенко. 

П’ятий Президент України порадив звернутися до трагічного досвіду територій Грузії та Молдови, які за схожим сценарієм були перетворені Росією на сірі зони із невизнаним статусом. 

«Подивіться, що з російськими військами, з якими хотіли робити спільний контроль, відбулося в Південній Осетії. Подивіться, що відбулося в Придністров’ї. Ви хочете таку саму легітимізацію на Донбасі? Я перший буду заперечувати, бо це суперечить українському законодавству. Це суперечить закону про деокупацію. Це врешті решт суперечить українській Конституції. Тому що допуск іноземних військ відповідно до Конституції – це компетенція парламенту, а не президента. Я думаю, це одна з тактичних ініціатив, яка не має законного права на існування», – переконаний Петро Порошенко. 

Петро Порошенко в Мюнхені: якщо нинішня влада буде заглядати в очі Путіну, то чого вона може вимагати від міжнародних партнерів?

Нинішня влада боїться дратувати Путіна і не називає речі своїми іменами. Зокрема, у Мюнхені від представників владної команди з України так і не прозвучали слова «російська агресія». З такою позицією Україна навряд чи може вимагати від наших міжнародних партнерів продовження санкційного і політичного тиску на Росію –  про це заявив журналістам в Мюнхені п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він наголосив, що на зовнішньому фронті і влада, і опозиція мають виступати спільним фронтом, однак це має бути переконливі проукраїнські меседжі, а не розповіді про «Санта-Барбару». 

«На жаль, у виступах української владної команди – не французької, не німецької, не європейської, не американської – а у виступах української владної команди слово «агресія» не звучало. Що ми можемо вимагати від партнерів, якщо українська влада сама дуже лякається дратувати Путіна. Я вважаю це неприйнятним», – наголосив Порошенко. 

Він нагадав, що саме завдяки твердій позиції України за його президентської каденції ромійська агресія була засуджена резолюціями міжнародних організацій. 

«Нашими зусиллями агресія Росії зайшла в низку принципових документів: резолюції Європарламенту, резолюції Євросоюзу, Генасамблеї ООН. І зараз «давати задню» для того, щоб не дратувати Путіна – це шлях в нікуди. Якщо ви зазирнете в очі Путіну – ви там точно не побачите миру. Ви там побачите ненависть по відношенню до України», – переконаний Порошенко. 

«Принципова друга позиція. Ми не почули, що санкції мають бути продовжені. Санкції мають бути посилені. Але воада про це не говорить. Ми говоримо про це під час двосторонніх зустрічей і ми отримуємо надзвичайно важливу реакцію», – повідомив Порошенко. 

Він зазначив, що партнери під час двосторонніх зустрічей наголошують – зараз настав критичний момент, якщо Україна хоче досягнути миру на Донбасі на своїх умовах. 

«Далі буде важче. І тому зараз ці ініціативи тут мали бути озвучені, тут мали бути презентовані. Ми маємо чітко наголосити – чого ми чекаємо від наших партнерів. Наприклад, президент Франції Макрон сьогодні оголосив, що безумовно Захід потребує стратегічного діалогу з Росією. І я повністю підтримую цю ідею. Стратегічною умовою для відновлення діалогу є мир в Україні. Імплементація  Мінська. Виведення російських військ. Роззброєння  незаконних формувань. Виведення техніки і артилерії. І тоді – якщо Росія це все зробить, і вибори будуть, і кордон буде контрольований – ми можемо говорити про те, що стратегічний шанс для Росії відновиться», – наголосив Петро Порошенко. 

«На жаль, останні шість років Росія демонструвала, що вона не прагне миру. Вони збираються використовувати агресію на Донбасі для впливу на всю Україну. Вони хочуть мати ключ для того, щоб заборонити Україні йти в Європу, щоб заборонити Україні йти в НАТО. Вони хочуть мати ключ для того,  щоб заборонити підвищувати до європейського рівня рівень життя українських людей. Це точно не відповідає українським інтересам», – переконаний Порошенко.