Нинішня влада боїться дратувати Путіна і не називає речі своїми іменами. Зокрема, у Мюнхені від представників владної команди з України так і не прозвучали слова «російська агресія». З такою позицією Україна навряд чи може вимагати від наших міжнародних партнерів продовження санкційного і політичного тиску на Росію –  про це заявив журналістам в Мюнхені п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він наголосив, що на зовнішньому фронті і влада, і опозиція мають виступати спільним фронтом, однак це має бути переконливі проукраїнські меседжі, а не розповіді про «Санта-Барбару». 

«На жаль, у виступах української владної команди – не французької, не німецької, не європейської, не американської – а у виступах української владної команди слово «агресія» не звучало. Що ми можемо вимагати від партнерів, якщо українська влада сама дуже лякається дратувати Путіна. Я вважаю це неприйнятним», – наголосив Порошенко. 

Він нагадав, що саме завдяки твердій позиції України за його президентської каденції ромійська агресія була засуджена резолюціями міжнародних організацій. 

«Нашими зусиллями агресія Росії зайшла в низку принципових документів: резолюції Європарламенту, резолюції Євросоюзу, Генасамблеї ООН. І зараз «давати задню» для того, щоб не дратувати Путіна – це шлях в нікуди. Якщо ви зазирнете в очі Путіну – ви там точно не побачите миру. Ви там побачите ненависть по відношенню до України», – переконаний Порошенко. 

«Принципова друга позиція. Ми не почули, що санкції мають бути продовжені. Санкції мають бути посилені. Але воада про це не говорить. Ми говоримо про це під час двосторонніх зустрічей і ми отримуємо надзвичайно важливу реакцію», – повідомив Порошенко. 

Він зазначив, що партнери під час двосторонніх зустрічей наголошують – зараз настав критичний момент, якщо Україна хоче досягнути миру на Донбасі на своїх умовах. 

«Далі буде важче. І тому зараз ці ініціативи тут мали бути озвучені, тут мали бути презентовані. Ми маємо чітко наголосити – чого ми чекаємо від наших партнерів. Наприклад, президент Франції Макрон сьогодні оголосив, що безумовно Захід потребує стратегічного діалогу з Росією. І я повністю підтримую цю ідею. Стратегічною умовою для відновлення діалогу є мир в Україні. Імплементація  Мінська. Виведення російських військ. Роззброєння  незаконних формувань. Виведення техніки і артилерії. І тоді – якщо Росія це все зробить, і вибори будуть, і кордон буде контрольований – ми можемо говорити про те, що стратегічний шанс для Росії відновиться», – наголосив Петро Порошенко. 

«На жаль, останні шість років Росія демонструвала, що вона не прагне миру. Вони збираються використовувати агресію на Донбасі для впливу на всю Україну. Вони хочуть мати ключ для того, щоб заборонити Україні йти в Європу, щоб заборонити Україні йти в НАТО. Вони хочуть мати ключ для того,  щоб заборонити підвищувати до європейського рівня рівень життя українських людей. Це точно не відповідає українським інтересам», – переконаний Порошенко.