Зеленський має жорстко реагувати на спроби Росії та деяких європейських політиків послабити санкції і зняти вину з агресора за війну в Україні. Загравання  з агресором лише послаблюють позицію нашої держави в очах міжнародної спільноти.

Про це заявив дипломат, радник п’ятого Президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв, коментуючи підсумки Мюнхенської безпекової конференції.

«Виступи показують загрозливу тенденцію до поступового процесу умиротворення Російської Федерації, намагання зменшити вагомість української проблеми і винести українське питання на задній план для того, щоб відновити певний діалог, як сказав Макрон – стратегічний діалог з Росією – для того, щоб робити бізнес, як завжди», – сказав дипломат.

«Наочним виявом цієї тенденції стали скандальні «12 пунктів» плану щодо мирного врегулювання. Цей документ був написаний Росією для Росії. Це по суті ідеологія відновлення діалогу з Росією і перекладання вини за ситуацію на Донбасі і в Криму на Україну. Мета якої показати, що насправді Україна звинувачена в тому, що відбувається на Сході України. Це просування російського сценарію врегулювання ситуації на Донбасі», – додав він.

Також радник п’ятого Президента наголосив, що Петро Порошенко спільно з міжнародрими партнерами чітко продемонстрували неприпустимість появи таких документів на міжнародних майданчиках.

«Дуже добре, що українське суспільство відреагувало негативно, було багато звернень. На це звернув увагу і п’ятий Президент Порошенко, який в перший же день в координації з американськими партнерами зробили певний демарш, і цей документ зняли з веб-сайту конференції. Це була свідома провокація для того, щоб перевірити рівень реакції України і наших міжнародних партнерів», – зауважив Єлісєєв.

Окрім цього, обурення цими російськими «12 пунктами» висловили німецькі партнери України.

«Щойно завершилася зустріч п’ятого Президента Порошенка з Міністром оборони Німеччини, і це питання також порушувалось. І керівник оборонного відомства Німеччини висловила різке обурення тим, що відбувається гра такими незрозумілими ідеями», – зазначив дипломат.

Єлісєєв підкреслив, що Зеленський має переконувати міжнародних партнерів у необхідності посилення тиску на Росію і тримати увагу всього світу навколо українського питання, тому що це допоможе посилити позицію України.

«Відсунення українського питання на задній план європейської політики вигідно Російській Федерації для того, щоб віддати українське досьє Росії, яка має з Україною розбиратися.

Ми переходимо в критичну фазу врегулювання ситуації на Донбасі. Якщо нам не вдасться досягнути прогресу, переконати наших партнерів посилити тиск на Росію на виконання безпекових умов Мінських домовленостей – я дуже боюсь, що ми втратимо шанс відновити мир і стабільність на Донбасі», – звернув увагу радник п’ятого Президента України.

Він наголосив, що санкційний режим втримується на запасі міцності, сформованому командою Петра Порошенка, і влада Зеленського має продовжувати цю політику, припинити робити помилки в загравати з агресором.

«До сих пір діє так званий запас міцності, який Україна і команда Порошенка сформувала за п’ять років президенства. Поки що на мій погляд механізм санкцій буде зберігатись, але те, що почалися дискусії про доцільність санкцій і про те, що від них потерпають і багато країн Європейського Союзу і що санкції, нібито, жодною мірою не впливають на політику Росії – це небезпечна тенденція», – сказав Єлісєєв.

«Найближчі півроку санкції будуть продовжені, якщо українська сторона не зробить великих помилок, але далі це буде робити все складніше, тому що звучить ідея, в тому числі в цих «12 пунктах» про необхідність пом’якшити санкції по мірі прогресу виконання Мінська. Але виконання Мінська – це відновлення суверенітету і територіальної цілісності. Поки цього не буде – про пом’якшення санкцій говорити не варто», – підкреслив дипломат.